Łódź: „Bądźcie miłosierni!” – Marsz dla Jezusa 2016

Pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” tradycyjnie w Łodzi w Niedzielę Palmową przeszedł Marsz dla Jezusa. To główny punkt 31. diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży.

Kilka tysięcy młodych ludzi z całej archidiecezji przeszło wraz ze swoim pasterzem z Pl. Wolności do łódzkiej archikatedry. Towarzyszył im śpiew, taniec i Boża radość. Wyruszając wszyscy wspólnie wykonali na placu hymn Światowych Dni Młodzieży, a metropolita łódzki poświęcił palmy.

W marszu młodzi nieśli transparenty, flagi Łodzi Piotrowej i Światowych Dni Młodzieży oraz namalowany na płótnie wizerunek św. Jana Pawła II oraz Jezusa Miłosiernego. W marszu szli również młodzi przebrani za Papieża Polaka i św. Faustynę – patronów ŚDM w Polsce.

Młodzi uczestnicy marszu chcieli w ten symboliczny sposób poczuć wspólnotę młodych z całej archidiecezji i przygotować się do przeżycia Światowych Dni Młodzieży w Polsce.

Po dotarciu do katedry, uczestnicy marszu przeszli przez Bramę Miłosierdzia, przed którą czekała na nich chrzcielnica z wodą święconą. Każdy mógł więc doświadczyć Bożego Miłosierdzia, o którym w tym roku szczególnie mówi Papież Franciszek.

Metropolita łódzki w katedrze sprawował Mszę Świętą. W homilii w sposób szczególny zwrócił się do młodzieży tak licznie zgromadzonej w świątyni, by zawsze pamiętali, że są przybranymi synami i córkami Boga.

„Wy młodzi przybyliście tutaj w pielgrzymce, aby potwierdzić to przybranie za synów, aby je na nowo wybrać, aby z niego kształtować swoją egzystencję, aby do Niego przybliżać i przyciągać  innych. Bądźcie błogosławieni, bądźcie błogosławieni wraz z Maryja, która uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Jej od Pana” – wskazał ks. abp Marek Jędraszewski.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy 31. diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży otrzymali na pamiątkę breloczek z logo Łodzi Piotrowej i hasłem tegorocznego spotkania.

Antoni Zalewski/RIRM

drukuj