List wystosowany przez posła do Parlamentu Europejskiego Witolda Tomczaka do biskupa Tadeusza Płoskiego

Kępno, dnia 5 stycznia 2008 r.

Jego Ekscelencja
Ks. Bp gen. dyw. Tadeusz PŁOSKI
Biskup Polowy Wojska Polskiego
ul. Karaszewicza – Tokarzewskiego 4
00-911 Warszawa 62

Bardzo serdecznie dziękuję Waszej Ekscelencji za uhonorowanie w dniu 5 stycznia 2008 r., w wigilię Objawienia Pańskiego, Medalem Milito pro Christo wielkich dzieł medialnych Ojców Redemptorystów – Radia Maryja, Telewizji Trwam i Naszego Dziennika, które powstały dzięki szczególnej otwartości na Bożą Opatrzność ich założyciela Ojca Tadeusza Rydzyka. Bóg zapłać !
Dziękuję Księdzu Biskupowi Generałowi za odważne świadectwo godne Biskupa i Polskiego Generała, którego wyrazem było uzasadnienie tego wyróżnienia : „Za odważną i bezkompromisową obronę Prawdy, za pielęgnowanie z miłością polskiego etosu narodowego w duchu szacunku do braci z innych narodów; za ukazywanie piękna i dobra Kościoła katolickiego; jego przeszłości i teraźniejszości, za stworzenie mediów, które stają się forum wymiany myśli na najważniejsze tematy dotyczące człowieka, przemilczane w innych opiniotwórczych mediach; za otwartość wobec wszystkich ludzi dobrej woli, kochających swoją Ojczyznę i uczciwie poszukujących prawdy; za konsekwentną modlitwę za prześladowców Kościoła, za promieniowanie świadectwem miłości do Matki Bożej Królowej Polski”. Ekscelencjo – Bóg zapłać !
Proszę przyjąć wyrazy wdzięczności za odważne, prawdziwie żołnierskie wzięcie w obronę Tych, którzy właśnie za bezkompromisową obronę PRAWDY są w naszej Ojczyźnie szykanowani i prześladowani. Dzięki Bogu, że Wojsko Polskie ustami swojego Pasterza wypowiedziało znamienne NON POSSUMUS, inspirując Polaków do aktywności w obronie naszego wielkiego dziedzictwa, któremu na imię POLSKA ! Bóg zapłać !

Witold Tomczak

poseł RP do Parlamentu Europejskiego
drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl