fot. PAP/Tomasz Gzell

Ks. bp T. Bronakowski: Mocna Bogiem, miłością i trzeźwością rodzina jest bezpiecznym sejfem dla dziecka

Jeśli mówimy, że dziecko jest skarbem, to jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że ten skarb trzeba bezwzględnie chronić. Takim bezpiecznym sejfem jest mocna Bogiem, mocna Bożą miłością, trzeźwa rodzina. Ona najlepiej chroni dzieci przed współczesnymi złodziejami, którzy chcą je ukraść, wykorzystać i zniszczyć. Zniszczyć ich dzieciństwo, ich młode życie. Zniszczyć Bożą cywilizację miłości! – zaznaczył ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych Konferencji Episkopatu Polski, w felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” na antenie Radia Maryja i TV Trwam.

28 maja przeżywaliśmy 43. rocznicę śmierci bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Po raz kolejny w swoim felietonie ks. bp Tadeusz Bronakowski odniósł się do postaci Prymasa Tysiąclecia. Jak zaznaczył, „jego przykład życia tak często przywołuję podczas naszych spotkań, bo jest on świetlanym wzorem pasterza, który poświęcił się dziełu troski o wolność wewnętrzną Polaków”.

– Był wielkim patriotą i niestrudzonym apostołem trzeźwości w ciągu całego swojego życia. Tak bardzo zależało mu, aby Polska pozostała wierna Chrystusowi i Matce Najświętszej. Kiedy na kilkanaście dni przed swoją śmiercią przyjął Sakrament Chorych, powiedział: „Przyjdą nowe czasy. Wymagają one nowych świateł, nowych mocy. Bóg je da w swoim czasie. Wszystko zawierzyłem Matce Najświętszej i wiem, że nie będzie słabszą w Polsce, choćby się ludzie zmienili” – mówił duchowny.

Przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych Konferencji Episkopatu Polski wskazał także, że naszą nadzieją jest to, iż Matka Boża, „której tak bardzo zaufał Prymas Tysiąclecia i wielu innych naszych wielkich rodaków, nadal jest Królową narodu polskiego”.

– To jest nasza nadzieja, że chociaż niektórzy nasi bracia w wierze, ochrzczeni w imię Trójcy Przenajświętszej, sprzeniewierzają się przyrzeczeniom chrzcielnym, to przecież tak wielu z nas trwa niezłomnie w Kościele Chrystusowym. Tak wielu Polaków kocha Matkę Najświętszą i Jej wiernie służy. I chociaż zdaje się, że ciemności coraz mocniej ogarniają naszą ojczystą ziemię, to przecież  niezmiennie oświetla nam drogę światło z Jasnej Góry” – zaznaczył.

W dniach 15-16 czerwca br. na Jasnej Górze spotkają się apostołowie trzeźwości z całej Polski. Kapłani będą modlić się o trzeźwość naszych rodzin, a także o odnowę moralną narodu.

– Włączmy się do tej ważnej inicjatywy, bo przecież zdajemy sobie sprawę, jak wiele zależy od tego, czy nasza Ojczyzna będzie trzeźwa. Tak wiele zależy od tego, czy polskie rodziny będą trzeźwe, czy będą budowane na fundamencie Chrystusowej wiary i ewangelicznych cnót – zaapelował ks. bp Tadeusz Bronakowski.

Przed zbliżającym się Dniem Dziecka pomyślmy, w jakich rodzinach, w jakim społeczeństwie żyją obecnie i będą żyć w przyszłości polskie dzieci. Tak wiele z nich doświadcza dramatu uzależnienia rodziców od alkoholu, od narkotyków. Dramatu rozbicia, niezgody, samotności, odrzucenia. Same też dzieci coraz częściej się uzależniają – kontynuował autor felietonu.

– Eksperci mówią także o pokoleniu „uwięzionym w sieci”. Ta niewola pozbawia je radości życia, przeszkadza im właściwie się rozwijać, zaburza relacje z bliskimi i z otoczeniem. Często prowadzi do poczucia, że ich życie nie ma sensu. Jaki więc najpiękniejszy prezent możemy podarować najmłodszym? (…) Tym prezentem są rodzice, którzy kochają Boga, kochają siebie i swoje dzieci. Rodzice, którzy są odpowiedzialni i trzeźwi, którzy mają właściwą hierarchię wartości i wiedzą, że bez poświęcenia, bez ofiary, bez Chrystusowego krzyża, człowiek nie jest w stanie prawdziwie kochać – zwrócił uwagę przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych KEP.

– Jeśli mówimy, że dziecko jest skarbem, to jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że ten skarb trzeba bezwzględnie chronić. Takim bezpiecznym sejfem jest mocna Bogiem, mocna Bożą miłością, trzeźwa rodzina. Ona najlepiej chroni dzieci przed współczesnymi złodziejami, którzy chcą je ukraść, wykorzystać i zniszczyć. Zniszczyć ich dzieciństwo, ich młode życie. Zniszczyć Bożą cywilizację miłości! – dodał duchowny.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl