fot. Monika Tomaszek

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

W Kościele katolickim obchodzimy dziś uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną potocznie Bożym Ciałem. Weźmy liczny udział w procesjach. Nie wstydźmy się publicznie przyznać do naszej wiary!

 

Eucharystia jest największym skarbem Kościoła.

– To jest fizyczne doświadczenie Boga. Jezus zdecydował się zostać pośród nas właśnie w tym znaku eucharystycznym i jesteśmy w wielkiej bliskości tego znaku. To jest ogromny skarb Kościoła – podkreślił ks. Jacek Socha, proboszcz parafii św. Mikołaja w Gdyni.

O tym skarbie przypomina nam dzisiejsza uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Na ulice polskich miast i wsi wychodzą w tym dniu uroczyste procesje eucharystyczne. W Suchym Dworze przygotowania do procesji trwały kilka dni.

– To jest szczególny dzień (…) i dlatego chcemy razem, wspólnie przygotować ten dzień i mamy nadzieję, że wszystko pięknie nam tutaj wyjdzie – mówiła pani Beata, przygotowująca ołtarze na Boże Ciało w Suchym Dworze.

– Ludzie na Boże Ciało stroją swoje domy, swoje okna. Zachowują ten zwyczaj – zauważyła pani Anna, która również zajmowała się przygotowywaniem ołtarzy na trasie procesji.

Zwyczaj dekorowania domów wynika z tego, że na ulice polskich miast i wsi wychodzi wyjątkowy Gość – sam Pan Jezus ukryty w Najświętszym Sakramencie.

– Trzeba wzbudzać takie właśnie pragnienie (…) ukochania Jezusa – tego Eucharystycznego – podkreśliła pani Halina z Suchego Dworu.

Wierni kolejno będą modlili się przy czterech ołtarzach. Każdy z nich jest inny, niepowtarzalny. W Suchym Dworze to efekt wspólnotowej pracy.

– Mamy przygotowany plakat eucharystyczny, jeszcze będzie obok powieszony krzyż, będą kwiaty na ołtarzu, będą trzy świece – zaznaczyła pani Maria, przygotowująca ołtarze wraz z innymi mieszkańcami miejscowości.

Uroczystość Bożego Ciała przypomina nam także, jak ważni jesteśmy dla Boga, który wychodzi do nas.

– To nie jest zwykła procesja,  tylko w tym momencie przychodzi Pan Jezus – podkreślił Łukasz Tomczak z Suchego Dworu.

Procesje eucharystyczne to nie tylko publiczna manifestacja wiary, ale także symbol jedności i wspólnoty.  W czasie, gdy atakowane są krzyż i życie ludzkie, szczególnie potrzeba naszego świadectwa. Dlatego weźmy liczny udział w procesjach, nie wstydźmy się publicznie przyznać do Pana Jezusa!

 

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl