PAP/EPA

Papież rozpoczął cykl katechez o Duchu Świętym

Niech kardynał Wyszyński będzie dla was wzorem wierności – mówił do Polaków w czasie audiencji generalnej Ojciec Święty Franciszek. Papież rozpoczął nowy cykl katechez. Będzie on poświęcony Duchowi Świętemu.

To będzie podróż przez trzy wielkie etapy historii zbawienia: Stary i Nowy Testament oraz czasy Kościoła. Tak o nowym cyklu katechez – tym razem o Duchu Świętym – mówił papież Franciszek.

– Duch Boży, który na początku przemienił chaos w kosmos, działa, aby dokonać tej przemiany w każdym człowieku – wskazał Biskup Rzymu.

To bardzo ważne w obliczu spustoszenia i chaosu we współczesnym świecie. Papież wskazywał na postać św.  Franciszka z Asyżu, który pokazuje nam drogę wyjścia, powrót do harmonii Ducha Stworzyciela: drogę kontemplacji i uwielbienia.

– Istnieje zewnętrzny chaos – społeczny i polityczny – oraz wewnętrzny chaos w każdym z nas. Nie można uzdrowić tego pierwszego, jeśli nie zaczniemy uzdrawiać tego drugiego! Niech ta refleksja wzbudzi w nas pragnienie doświadczenia Ducha Stworzyciela – podkreślił Ojciec Święty.

Nam, Polakom, papież Franciszek przypomniał postać bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. We wtorek obchodziliśmy jego liturgiczne wspomnienie.

– Niech Prymas Tysiąclecia będzie dla Kościoła w Polsce i świecie wzorem wierności Chrystusowi i Matce Najświętszej. Uczmy się od niego hojności w odpowiadaniu na biedy naszych czasów, także te spowodowane wojną w wielu krajach, zwłaszcza na Ukrainie. Z serca wam błogosławię – powiedział Biskup Rzymu.

Na zakończenie Ojciec Święty Franciszek mówił też o swoim spotkaniu z ciężko rannymi ukraińskimi dziećmi. Zaapelował o modlitwę i podkreślał, że wojna jest zawsze okrutna. Papież zapewniał również o modlitwie za ofiary powodzi w Papui-Nowej Gwinei, przypominając, że planuje odwiedzić ten kraj we wrześniu.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl