fot. PAP/Łukasz Gągulski

Ks. abp W. Depo: Poza Bogiem nie ma prawdy, poza Bogiem objawionym w Jezusie Chrystusie nie ma życia, bo i nie ma łaski życia i życia wiecznego

Słowo jest u Boga i Bogiem jest Słowo. Przez nie wszystko jest, co jest, a bez niego nic nie jest. Celowo mocno podkreślam słowa: Poza Bogiem nie ma prawdy, poza Bogiem objawionym w Jezusie Chrystusie nie ma życia, bo i nie ma łaski życia i życia wiecznego – mówił ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, składając życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia na antenie TV Trwam i Radia Maryja.   

Duchowny zwrócił uwagę, że w świątecznym czasie dziękujemy Panu Bogu za dar Syna, który objawia nam tajemnicę miłości Boga w Trójcy Świętej.

– Muszę przyznać, że ile razy powracają święta, to również powraca do mnie pytanie, które postawił św. Jan Paweł II w swoim słynnym wywiadzie przekroczyć próg nadziei na progu 2000 roku: Czy Pan Bóg mógł pójść dalej w swoim zbliżeniu się do człowieka, kiedy dał nam swojego Syna i kiedy pozwolił Go ukrzyżować? Dlatego odpowiedział: Może wypowiadam szaleństwo, ale Pan Bóg poszedł za daleko, bo przekroczył wszelkie granice rozumu i serca, i człowiek nie jest w stanie pojąć tej tajemnicy, może się tylko do niej przybliżyć, może przez wiarę mieć w niej współuczestnictwo – powiedział metropolita częstochowski.

– Dzisiaj przeżywamy kolejny czas konfrontacji nie tylko z kulturą chrześcijańską, ale z Osobą samego Syna Bożego-Człowieka. Rozumiemy to, że jest to kolejna fala ateizacji, już nie tylko sekularyzacji, żeby uczynić człowieka tylko na wymiarze ziemi i żeby nie było żadnego odniesienia do Nieba, to tajemnicy Boga, ale żeby powiedzieć: NIE wobec Boga, który Jest, który przemówił do nas przez Syna. Chciałbym życzyć każdemu z Was, każdej wspólnocie rodzinnej, wszystkim tworzącym wspólnotę Telewizji Trwam, żebyśmy na nowo odkrywali obecność Boga, który Jest – dodał ks. abp Wacław Depo.

Gość TV Trwam i Radia Maryja przypomniał, że Roman Brandstaetter zaproponował tłumaczenie Prologu, wyrazu słowo w Ewangelii.

– Roman Brandstaetter zaproponował, że na początku i przed wszystkim jest Słowo. Słowo jest u Boga i Bogiem jest Słowo. Przez Nie wszystko jest, co jest, a bez Niego nic nie jest. Celowo mocno podkreślam słowa: Poza Bogiem nie ma prawdy, poza Bogiem objawionym w Jezusie Chrystusie nie ma życia, bo i nie ma łaski życia i życia wiecznego. Dlatego wszystkim Wam z serca błogosławię na nowe odkrycie i dotknięcie tajemnicy miłości Boga, który objawia się w swoim Synu – podsumował duchowny. 

radiomaryja.pl

drukuj