Ks. abp Mokrzycki: swoim życiem pokazali, że warto je oddać Chrystusowi

Błogosławiony Ojciec św. Jan Paweł II i Benedykt XVI swoim życiem pokazali nam, że warto oddać je Chrystusowi –mówił ks. abp Mieczysław Mokrzycki. Sekretarz dwóch papieży był gościem Polskiego Punktu Widzenia w TV Trwam.

– Trudno porównywać tych dwóch Papieży, bo są to dwie różne osoby, ale jeden i drugi kochał Kościół, Chrystusa, modlitwę, pracę. Można powiedzieć, że kochał cały świat. Oni pokazali swoim życiem, że warto oddać je Chrystusowi – powiedział ks. abp Mieczysław Mokrzycki.

Metropolita lwowski pytany o najpilniejsze zadania, jakie stoją obecnie przed Kościołem – stwierdził, że jest to nowa ewangelizacja i Rok Wiary.

„Ojciec św. Benedykt XVI zachęcił nas do głoszenia Chrystusa, pogłębienia wiary u wierzących Chrześcijan i uwrażliwianie ich na podstawowe zasady etyki chrześcijańskiej” – powiedział ksiądz arcybiskup. Sekretarz dwóch papieży zwracał także uwagę na wielką rolę mediów w głoszeniu nowej ewangelizacji.

– Wiemy, że dzisiaj wszyscy patrzą na stronę internetową, wszyscy chętniej używają nowych środków medialnych, niż zaglądanie do książek czy do Pisma Świętego. Dlatego też tutaj jest bardzo ważne, abyśmy również poprzez radio i telewizję, drogą internetową jak najwięcej dawali informacji o życiu Kościoła, a także o wartościach chrześcijańskich. Wiele razy zwracałem się do o. dr Tadeusza Rydzyka CSsR, żeby przyszedł z Radiem Maryja także na Ukrainę, przyszedł z telewizją. Ojciec powiedział mi żebym powoli przygotowywał ludzi, a on nam pomoże – dodaje ksiądz arcybiskup. 

RIRM

Polski punkt widzenia z udziałem ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego [słuchaj i oglądaj]

drukuj