Benedykt XVI pozdrowił uczestników orszaków Trzech Króli w Polsce

W obchodzoną w niedzielę uroczystość Objawienia Pańskiego Benedykt XVI pozdrowił uczestników orszaków Trzech Króli w Polsce. Barwny orszak przybył także do Watykanu na spotkanie z papieżem na południowej modlitwie Anioł Pański. 

Zwracając się do Polaków papież Benedykt XVI powiedział:

– „Szczególnie pozdrawiam uczestników orszaków Trzech Króli, którzy wzorem ewangelicznych Mędrców ze Wschodu, wędrują ulicami wielu miast do duchowego Betlejem, by spotkać narodzonego Zbawiciela”. 
– „Niech ta inscenizacja umocni wierzących, zbliży do Kościoła tych, którzy się od niego oddalili, pomoże znaleźć Boga tym, którzy Go szukają. Uczestnikom orszaków i wam wszystkim z serca błogosławię” – dodał papież po polsku. 

Papież Benedykt XVI pozdrowił również wiernych obrządków wschodnich, obchodzących w niedzielę wigilię Bożego Narodzenia.

Nawiązując do uroczystości Trzech Króli podkreślił, że „reprezentują oni narody, cywilizacje, kultury i religie, podążające ku Bogu, w poszukiwaniu jego królestwa pokoju, sprawiedliwości, prawdy i wolności”.

Papież pozdrowił następnie uczestników folklorystycznego orszaku Trzech Króli, przybyłych na Plac świętego Piotra z miasta Arezzo w Toskanii. W korowodzie przeszło 1500 osób w historycznych strojach. Benedykt XVI przyjął następnie delegację orszaku, która przekazała mu dary.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl