Kraków – Msza św. za prezydenturę Andrzeja Dudy

W niedzielę w papieskim sanktuarium na Białych Morzach w Krakowie sprawowana była Msza św. w intencji prezydentury Andrzeja Dudy. Zgromadzeni na modlitwie, za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, prosili o potrzebne łaski dla przyszłego prezydenta. 

W homilii ks. bp Jan Szkodoń, biskup pomocniczy krakowski, podkreślał, że na urząd prezydenta trzeba patrzeć przez pryzmat służby dla dobra wspólnego.

– W tym miejscu słowa św. Jana Pawła II: służba narodowi musi być zawsze ukierunkowana na dobro wspólne, które zabezpiecza dobro każdego obywatela. Dobro wspólne uzasadnia sens, z którego bierze swoje pierwotne i sobie właściwe prawo – zaznaczył ks. bp Jan Szkodoń.

Ks. Jan Kabziński, kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II, powiedział, że w sposób szczególny trzeba modlić się o światło Ducha Świętego dla prezydenta elekta.

– Aby wszystko, co będzie czynił było dla dobra naszej ojczyzny, naszej matki. Gromadząc się tutaj ukazujemy swój patriotyzm – że zależy nam na naszej ojczyźnie. Dlatego z ufnością módlmy się dziś o błogosławieństwo Boże dla niej – wezwał ks. Jan Kabziński.

Eucharystia w intencji prezydentury Andrzeja Dudy zgromadziła bardzo wielu wiernych. „Jestem tutaj, by modlić się o dobre i potrzebne zmiany dla Ojczyzny oraz by wspierać nowego prezydenta” – mówił uczestniczący w niej Piotr z Krakowa.

– Jestem tutaj z żoną przede wszystkim po to, żeby modlić się za Polskę, a także żeby modlić się za prezydenta Andrzeja Dudę. Myślę, że to ważny dzień dla wszystkich, którzy liczą na zmianę w Polsce – na dobrą zmianę. Jesteśmy po prostu po to, żeby modlić się za Polskę. Panu prezydentowi elektowi życzę przede wszystkim sił i wytrwałości w dążeniu do celów, życzę realizacji wszystkich planów związanych z tą prezydenturą i tego, aby faktycznie udało mu się zbudować, czy odbywać tę wspólnotę, której brakuje między Polakami, między nami – powiedział Piotr z Krakowa.

Msza św. w intencji prezydenta Andrzeja Dudy sprawowana będzie również 6 sierpnia w archikatedrze w Warszawie. Eucharystii będzie przewodniczył ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, natomiast homilię wygłosi prymas Polski ks. abp Wojciech Polak.

RIRM

drukuj