fot. o. Dariusz Drażek CSsR

Kolejny etap budowy świątyni

Trwają prace związane z budową świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i bł. Jana Pawła II w Toruniu. Na dotychczasowej konstrukcji zostanie zamontowana stalowa kopuła.

O postępie prac przy budowie świątyni poinformował wczoraj podczas XV Polonijnej Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w Pensylwanii architekt inż. Andrzej Ryczek, autor projektu.

– Świątynia w tej części betonowej, konstrukcyjnej jest gotowa. Natomiast w tej chwili czekają nas roboty stalowe. Aktualnie narysował się już taki ambitny główny ołtarz w świątyni, który powinien być najbardziej dominującym elementem. Ołtarz marmurowy w którym będzie wyrzeźbiona ostatnia wieczerza. Ołtarz, który będzie bardzo istotnym symbolem – powiedział inż. Andrzej Ryczek.

Świątynia powstaje w Toruniu na placu Polonia in Tertio Millennio tuż obok Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Budowę świątyni można obserwować przez całą dobę dzięki kamerze umieszczonej na placu budowy, z której transmisja dostępna jest na stronie Radia Maryja.

RIRM 

drukuj