Kolejny etap prac upiększających naszą świątynię

Przed Figurą Matki Bożej w Kaplicy Pamięci w świątyni pod wezwaniem Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i świętego Jana Pawła II w Toruniu, stanął dziś wyjątkowy bukiet róż. Jest nim ołtarz z białego marmuru wykonany w Wietnamie. To kolejny etap prac upiększających świątynie – wotum wdzięczności Rodziny Radia Maryja za dar świętego Papieża Polaka. 

Od kilku dni w Kaplicy Pamięci stoi figura Matki Bożej wykonana z białego marmuru. Dziś ekipa budowlana ustawiła przed nią różany ołtarz.

– Wstawiamy dziś stały bukiet róż matce Bożej Niepokalanej. Ten bukiet jest  zawarty w formie marmurowego ołtarza. Ten symbol jest odpowiedni do święta Matki Bożej Niepokalanej, gdzie co roku 8 grudnia Papież, który przychodzi na Plac Hiszpański składa bukiet róż. My taki bukiet róż w formie ołtarza stawiamy przed Matką Bożą – mówił inż. Andrzej Ryczek.

Wniesienie i ustawienie ołtarza wykonanego z białego marmuru było bardzo skomplikowanym procesem. Podstawa ołtarza waży kilkaset kilogramów, trzeba było również uważać na wyrzeźbione w niej kwiaty róż.

Prace w dolnej części świątyni z każdym dniem bardzo szybko posuwaj się do przodu. Na ścianach Kaplicy Pamięci umieszczone zostaną nazwiska Polaków, którzy ratowali Żydów w czasie okupacji. W głównej części świątyni, na górnym poziomie powstanie w ołtarzu głównym – replika prywatnej kaplicy św. Jana Pawła II w Watykanie. W jego centrum znajdzie się ikona Matki Bożej Częstochowskiej, do której modlił się Ojciec Święty.

* * *

 

fot. Mateusz Matuszak / TV Trwam

TV Trwam News 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl