fot. trzebinia.salwatorianie.pl

Kolejna profanacja. Uszkodzono figurę Matki Bożej Fatimskiej

W Polsce dochodzi do kolejnych profanacji kościołów. W nocy z piątku na sobotę dokonano zbezczeszczenia figury Matki Bożej Fatimskiej w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini.

Próbowano zerwać koronę wskutek czego została poważnie uszkodzona. Ubito rękę i na drugiej dłoni uszkodzono palec. Ks. Piotr Żydek, kustosz Sanktuarium, podkreśla, że aktu świętokradztwa dokonano dzień przed obchodzoną uroczystością odpustową Serca Pana Jezusa; 110 lat Salwatorianów w Trzebini i trzydziestu konsekracji kościoła.

– Figura ta jest darem Fatimy, który nasze sanktuarium otrzymało w 1962 roku. Figura- Statua Maryi została koronowana w 1997 roku. O tyle jest to bolesne, że wydarzyło się to w nocy, odkryliśmy to na podstawie wstępnego przeglądu monitoringu, właśnie ze wspomnienia Niepokalanego Serca Maryi, dzień przed poświęconej nowo odnowionej kaplicy Matki Bożej Fatimskiej, która zarazem będzie kaplicą Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Ponieważ nasz kościół został bazyliką, rozpoczynamy Wieczystą Adorację Najświętszego Sakramentu – mówił ks. Piotr Żydek.

W niedzielę w dekanacie Chrzanowskim i Trzebińskim po każdej Mszy św. śpiewane były suplikacje. W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej odprawiono pierwsze nabożeństwo ekspiacyjne za grzech profanacji. W najbliższą sobotę odbędzie się czuwanie fatimskie. Policja zabezpieczyła wszystkie ślady i dokonała niezbędnych czynności. Teraz prowadzone jest śledztwo.

RIRM

drukuj