fot. bielsko.info

Sprofanowano Krzyż Trzeciego Tysiąclecia w Bielsku-Białej

Na wzgórzu Trzy Lipki w Bielsku-Białej nieznany sprawca sprofanował Krzyż Trzeciego Tysiąclecia. O sprawie poinformowała bielska policja. Osoba, która dopuściła się tego incydentu, zachlapała czerwoną farbą cokół i znajdującą się na nim tablicę z wizerunkiem i słowami papieża Jana Pawła II.

Dyrektor polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie ks. prof. Waldemar Cisło podkreślał w Radiu Maryja, że nie możemy być obojętni i milczeć, kiedy dochodzi do takich przypadków bezczeszczenia naszych świętości.

– Milczenie? To forma przyzwolenia. Te środowiska sprawdzają, jak daleko mogą się posunąć, a my chrześcijanie czasami mamy postawę: „Przepraszam, że żyję”. Inni będą nam wchodzić na głowę, pluć na nas, obrażać, a my będziemy mówić, że nic się nie stało. Nie! Nie wolno! Proszę zwrócić uwagę, że jeśli profanuje się symbole religijne, to zazwyczaj dotyczy to chrześcijaństwa – zaznaczył ks. prof. Waldemar Cisło.

Profanacja Krzyża Trzeciego Tysiąclecia w Bielsku-Białej to już drugi przypadek zniszczenia obiektu religijnego w okolicy tego miasta w ostatnich dniach. W sobotę policja informowała o dewastacji liczącej 136 lat kapliczki w lesie na Przełęczy u Panienki nieopodal Chrobaczej Łąki w Beskidzie Małym [czytaj więcej].

Policja w tej chwili ani nie potwierdza, ani nie wyklucza, że obie te profanacje łączą się ze sobą.

 

RIRM

drukuj