(fot.PAP)

KEP ponownie staje w obronie Tv Trwam

Księża biskupi podsumowują dziś spotkanie z patriarchą Cyrylem I i podpisane przesłanie do narodów polskiego i rosyjskiego. Poruszą również temat zbliżającego się Roku wiary oraz sprawę dyskryminacji TV Trwam.

Zgodnie z zapowiedzią przewodniczącego KEP ks. abp. Józefa Michalika, księża biskupi po raz kolejny wesprą starania Tv Trwam o miejsce na multipleksie cyfrowym.

Swoje poparcie dla przyznania takiego miejsca katolickiej stacji biskupi wyrazili już w stanowisku Rady Stałej, a następnie całej KEP.

Dzisiejsze zebranie rozpocznie się o godz. 14.00.

Prof. Krystyna Czuba – medioznawca, wykładowca UKSW i WSKSiM powiedziała, że kolejny wyraz poparcia Episkopatu  to bardzo ważny znak. Radio Maryja jest własnością wszystkich katolików, równie mocno angażuje się także w to co robią księża biskupi.

– To kolejne poparcie jest potrzebne, ważne i niezbędne, dlatego że głos Kościoła hierarchicznego musi zabrzmieć w momencie, gdy dzieje się wielka, nieuzasadniona krzywda społeczności katolickiej. Jest to wielka niemożność całej społeczności katolickiej do powszechnego odbioru Tv TRWAM za pośrednictwem multipleksu. –podkreślała prof. Krystyna Czuba.

Miliony osób nie ustają w zabieganiu o miejsce na multipleksie cyfrowym dla Tv TRWAM. Przypomnijmy w ubiegłą sobotę przeszedł wielki marsz w obronie katolickiej stacji „Obudź się Polsko”.  Marcin Zarzecki, socjolog zwraca uwagę, że Radio Maryja jest instytucją, która kształtuje społeczeństwo obywatelskie. Podkreśla przy tym, że dla legitymizacji działań podejmowanych przy rozgłośni ważny jest głos kościoła.

– Episkopat wsłuchując się w głos wiernych i w głos wszystkich tych, którzy zostają wykluczeni ze sprawowania władzy, są ubodzy i potrzebujący i tych, którzy udzielili wsparcia Radiu Maryja, także i w tym przypadku będzie chciał odnieść się do ich potrzeb. Innymi słowy bez wątpienia połączenie tych dwóch wydarzeń, w tak krótkim czasie, jest czymś bardzo pozytywnym. Czymś, co pozwala sądzić, że zostaną podjęte bardzo ważne decyzje z korzyścią dla Radia Maryja i jego słuchaczy. –powiedział Marcin Zarzecki.

W obronie Tv TRWAM w najbliższych dniach staną kolejne miasta. Najbliższe odbędą się w niedzielę w Cieszynie i Sosnowcu. Trwa także akcja zbierania podpisów pod protestem do KRRiT ws. dyskryminacji TV TRWAM. W biurze Radia Maryja podliczono 2 mln 377 tys. 265 kopie podpisów.

 

RIRM

drukuj