fot. TT/ksmgotowpolska

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży na setne urodziny Jana Pawła II przygotowało utwór „Jestem Twój”

Prawie stu wokalistów i instrumentalistów z całej Polski bierze udział w  specjalnym projekcie na setne urodziny Jana Pawła II. „Jestem Twój” to  utwór napisany właśnie na ten dzień.

Przygotowania trwały już od kilku tygodni, bo osoba św. Jana Pawła II jest dla Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży szczególnie istotna – mówi Przewodniczący Prezydium Krajowej Rady KSM Patryk Czech.

– Jan Paweł II jest bardzo ważny dla wszystkich z KSM. Ufamy, że każdego dnia swoim orędownictwem wspiera działania i formacje. Jako młody wikariusz w  Niegowici i Krakowie był asystentem oddziałów KSM. Kilkakrotnie już jako Papież zwracał się do KSM. Dla mnie najważniejszymi słowami, które wypowiedział do druhów, są te z pielgrzymki członków stowarzyszenia do Rzymu w 1995 roku: <<Nie wstydźcie się waszych ideałów, wręcz przeciwnie – głoście je i brońcie ich. Liczy na was Chrystus. Liczy na was Pani Jasnogórska. Liczy na was Kościół. Liczy na was i potrzebuje was Polska – właśnie jako KSM>> –zaznacza Patryk Czech.

Autorka piosenki Anna Gąsior podkreśla, że piosenka powstała, by uczcić postać św. Jana Pawła II.

– Moją inspiracją do napisania piosenki „Jestem Twój” była relacja Jana Pawła II z Maryją. Jego świadectwo bliskości z Nią, jego dewiza – cały twój Maryjo. Piosenka powstała jako forma uczczenia postaci św. Jana Pawła II, który jest dla nas wzorem, autorytetem, wyrażeniem emocji, które nam towarzyszą, gdy o nim myślimy – wskazuje Anna Gąsior z KSM Diecezji Rzeszowskiej.   

Młodzi nagrywali swoje partie wokalne i instrumentalne w domach, tak aby można była stworzyć wirtualną orkiestrę i chór na setne urodziny Jana Pawła II.

Jeszcze przed rozwiązaniem Stowarzyszenia przez komunistów w 1953 roku ks.  Karol Wojtyła był asystentem oddziałów KSM na terenie archidiecezji  krakowskiej. 30 lat temu na specjalną prośbę Jana Pawła II Episkopat Polski ponownie powołał do istnienia Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

 

KSM/radiomaryja.pl

drukuj