fot. twitter.com

Trwają przygotowania do uroczystości wz. z 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II

Za tydzień, 18 maja przypada 100. rocznica urodzin naszego Wielkiego Rodaka św. Jana Pawła II. Przygotowania do uroczystości trwają, choć tegoroczne obchody – ze względu na trwającą epidemię – nie będą tak uroczyste, jak planowano.

 

 

Od 1 października 2019 roku w Archidiecezji Krakowskiej trwa modlitewny maraton, będący dziękczynieniem za dar św. Jana Pawła II. W inicjatywie bierze udział także Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

 

– Przed wieczorną Mszą św. odmawiamy dziesiątkę różańca, Litanię do św. Jana Pawła II. Codziennie w naszym sanktuarium odmawiamy akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Ta modlitwa jest taką pamiątką ostatniej wizyty św. Jana Pawła II w naszym sanktuarium, konsekracji bazyliki – powiedział ks. dr Zbigniew Bielas, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

 

Św. Jan Paweł II był bardzo mocno związany z tematyką Bożego Miłosierdzia. Często nazywano go Papieżem Miłosierdzia.

 

– W związku z tym przygotowujemy wystawę upamiętniającą wszystkie związki Jana Pawła II z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i z tematyką Bożego Miłosierdzia – akcentował ks. dr Zbigniew Bielas.

 

Do duchowego poznawania św. Jana Pawła II i zgłębiania jego nauczania zachęca także Kalwaria Zebrzydowska. Tamtejsze Sanktuarium przygotowało wiele ciekawych propozycji, które ułatwią realizację tego zadania.

 

– Zostanie wznowione wydanie pozycji „Do tronu łaski” przez wydawnictwo Calvarianum. Książka zawiera przemówienia papieskie i ks. kard. Wojtyły związane z sanktuarium oraz te, które wygłosił w tym miejscu [zobacz więcej] powiedział o. Tarsycjusz Bukowski OFM, rzecznik Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Z okazji jubileuszu urodzin Papieża Polaka, zaktualizowana ma zostać także aplikacja mobilna „Dróżki Kalwaryjskie”, która zawiera liczne teksty nabożeństw oraz informacje o sanktuarium. Na tym jednak nie koniec.

 

– Razem z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przygotowujemy cztery odcinki filmu, który będzie pokazywał duchową podróż św. Jana Pawła II na Kalwarii i drogami Miłosierdzia Bożego – mówił o. Tarsycjusz Bukowski OFM.

 

W dniu 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II ołtarz z cudownym obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej będzie przyozdobiony nowym antepedium ołtarzowym, które zostało wykonane jako dar wdzięczności za życie i pontyfikat Papieża Polaka.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl