Jubileusz metropolity łódzkiego

W niedzielę, 2 czerwca, o godz. 12.30 w bazylice archikatedralnej w Łodzi zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z okazji 40. rocznicy święceń kapłańskich ks. abp. Marka Jędraszewskiego.

Jubilat będzie przewodniczył uroczystej Sumie. Ksiądz arcybiskup Jędraszewski święcenia kapłańskie przyjął 24 maja 1973 r. z rąk ks. abp. Antoniego Baraniaka. W specjalnym komunikacie na jubileusz 40-lecia tego wydarzenia, „wielkiego dziękczynienia Panu Jezusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi”, skierowano zaproszenie do kapłanów diecezjalnych i zakonnych, sióstr zakonnych, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych. 11 lipca tego roku minie rok od nominacji przez Benedykta XVI ks. abp. Jędraszewskiego na metropolitę łódzkiego. Ksiądz arcybiskup jest również członkiem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski.

MP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl