fot. PAP/Darek Delmanowicz

„Jednego Serca Jednego Ducha” – największy koncert uwielbienia w Polsce i Europie

W Uroczystość Bożego Ciała w Rzeszowie odbył się największy w Polsce i Europie koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”. W wydarzeniu wzięły udział tysiące osób. Koncert transmitowała TV Trwam.

Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” odbył się po raz 21. Za każdym razem towarzyszyło mu błogosławieństwo biskupa. W tym roku nie mogło być inaczej.

Piękne są słowa, które wybrzmiewają dzisiaj z tej sceny, piękna jest muzyka, która nam towarzyszy, piękna jest nasza modlitwa uwielbienia – mówił ks. bp Jan Wątroba, ordynariusz diecezji rzeszowskiej.

To świadectwo całej wspólnoty. Nie ma tutaj podziałów na gwiazdy i publiczność.

Nie ma oklaskiwania żadnych gwiazd. Nikt tutaj nie występuje. Wszyscy przybywają po to, żeby stanąć na scenie, aby oddać Bogu chwałę – podkreślił ks. Mariusz Mik, współorganizator koncertu.

Ten koncert to spotkanie ludzi, których gromadzi miłość do Pana.

Wyjątkowym świadectwem podzieliła się z uczestnikami wydarzenia s. Berta z Peru, która osobiście znała polskich męczenników: Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, błogosławionych, których wspomnienie obchodziliśmy 7 czerwca.

Dziękuje o. Michale i o. Zbigniewie za żywe świadectwo wiary i oddanie życia za najmniejszych, najbardziej opuszczonych oraz za bycie świadkami nadziei – podkreśliła s. Berta.

Na scenie siostrze Bercie towarzyszyli wychowankowie polskich misjonarzy.

Jan Budziaszek, inicjator wydarzenia, podkreśla, że z roku na rok poziom muzyczny koncertu jest coraz wyższy. Nie to jest jednak najważniejsze.

–  Z roku na rok przybywa coraz więcej ludzi. Większość z nich nie mówi, że ktoś pięknie grał czy śpiewał, tylko wszyscy, jak jeden mąż powtarzają: muszę tu w przyszłym roku przyjechać i jeszcze kogoś przyprowadzić – zaznaczył Jan Budziaszek. [czytaj więcej]

Uwielbienie z udziałem tysięcy osób znajduje słuchaczy na całym świecie. Transmisję z wydarzenia przeprowadziła Telewizja Trwam.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl