PAP/EPA

Papież Franciszek: Adwent mówi nam, że nie wystarczy wierzyć w Boga – trzeba codziennie oczyszczać naszą wiarę

Dziś trzecia niedziela Adwentu, tradycyjnie nazywana niedzielą „Gaudete” – niedzielą radości. W tym czasie oczekiwania Ojciec Święty Franciszek zachęca nas, byśmy przygotowali się na przyjęcie nie postaci z bajki, ale Boga, przed którym należy dokonać wyboru.

Liturgia dzisiejszej niedzieli, jak mówił Ojciec Święty Franciszek, uświadamia nam, że nasze życie składa się zarówno z radości, jak i z wątpliwości. Ukazują to nam prorok Izajasz i Jan Chrzciciel.

– Taki opis ukazuje nam, że zbawienie ogarnia całego człowieka i go odradza. Ale te nowe narodziny, wraz z towarzyszącą im radością, zawsze zakładają umieranie dla siebie i dla grzechu, który jest w nas. Stąd wezwanie do nawrócenia, będące podstawą przepowiadania zarówno Jana Chrzciciela, jak i Jezusa – akcentował Ojciec Święty Franciszek.

Czas Adwentu – jak podkreślał Papież – zachęca nas do przekształcenia naszego wyobrażenia o Bogu.

– Adwent, okres łaski, mówi nam, że nie wystarczy wierzyć w Boga – trzeba codziennie oczyszczać naszą wiarę. Chodzi o przygotowanie się na przyjęcie nie postaci z bajki, ale Boga, który nas wzywa, angażuje nas i przed którym należy dokonać wyboru – wskazał Ojciec Święty.

Papież przypomniał, że za niecały rok w Budapeszcie odbędzie się 52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny.

– Módlmy się, aby Kongres Eucharystyczny, który odbędzie się w Budapeszcie, sprzyjał we wspólnotach chrześcijańskich procesom odnowy, ażeby zbawienie, którego Eucharystia jest źródłem, przekładało się także na kulturę eucharystyczną, potrafiącą inspirować mężczyzn i kobiety dobrej woli w dziedzinach: charytatywnej, solidarności, pokoju, rodziny, troski o świat stworzony – mówił Ojciec Święty Franciszek.

Podczas spotkania  z wiernymi Papież pobłogosławił figurki Dzieciątka Jezus do domowych szopek.

TV Trwam News

drukuj