fot. twitter.com

Dzień wolny w ZEA dla pracowników uczestniczących w Mszy św. sprawowanej przez papieża Franciszka

Wtorek, gdy papież Franciszek odprawi Mszę św. w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abu Zabi, będzie dla jej uczestników zatrudnionych w sektorze prywatnym dniem wolnym – postanowiły władze. To pierwsza w historii wizyta Papieża na Półwyspie Arabskim.

Oficjalny watykański portal Vatican News podał, że dzień wolny ustanowiło Ministerstwo ds. Zasobów Ludzkich dla pracowników, udających się na Mszę św. na stadionie w Abu Zabi. Oczekuje się, że udział w niej weźmie około 120 tys. osób.

Ministerstwo podkreśliło, że Zjednoczone Emiraty Arabskie są stale zaangażowane na rzecz „sprzyjania dialogowi międzyreligijnemu”. Przypomniano, że ogłoszono tam Rok Tolerancji.

Papież udaje się z trzydniową wizytą do Abu Zabi w niedzielę. W jej trakcie spotka się też z władzami kraju, z muzułmańską radą starszych w wielkim meczcie szejka Zajeda i weźmie udział w spotkaniu międzyreligijnym. Franciszek również odwiedzi stołeczną katedrę.

Wspólnota chrześcijan w ZEA liczy blisko milion osób; większość z nich to katolicy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl