Dzień na rzecz Życia w Hiszpanii

Pod hasłem „Wychować, aby przyjąć dar życia” trwa w Hiszpanii Dzień na rzecz Życia. Uroczystej Mszy św. w kolegiacie św. Izydora przewodniczył ks. kard. Carlos Osoro.

Hiszpańscy księża biskupi w okolicznościowym przesłaniu napisali, że nauczanie Kościoła zachęca do przyjęcia daru życia i uświadomienia sobie czym ono jest.

„Trzeba mówić o znaczeniu życia i przyjąć je w sposób odpowiedzialny. Powinniśmy zastanowić się nad życiem rozumianym jako dar, aby zrozumieć czym kierujemy się w naszym własnym życiu (…). Rodzina jest tym najbardziej uprzywilejowanym miejscem, gdzie uczymy się wartości i świętej godności każdego ludzkiego życia, jedynego i niepowtarzalnego, które Bóg miłuje bezwarunkowo” – podkreślili księża biskupi w dokumencie.

Czuwaniu i Mszy św. przewodniczył w madryckiej kolegiacie św. Izydora ks. kard. Carlos Osoro. Na zakończenie dokonał posłania wolontariuszy, którzy pracują, aby chronić i troszczyć się o życie.

W kontekście dzisiejszego dnia po raz kolejny wrócił temat aktualnej ustawy o tzw. aborcji i niespełnionych obietnic rządzącej Partii Ludowej. Podczas kampanii wyborczej partia obiecała znieść ustawę o tzw. aborcji wprowadzoną przez premiera José Luis Rodríguez  Zapatero. Do dzisiaj jednak tak się nie stało. Co więcej, w niektórych regionach kraju politycy z Partii Ludowej popierają inicjatywy forsowane przez ideologię gender.

o. Marek Raczkiewicz CSsR/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl