Dzień modlitwy i postu w intencji pokoju w Środkowej Afryce

Dziś dzień modlitwy i postu w intencji pokoju w Środkowej Afryce i ustania prześladowań chrześcijan. Inicjatorem akcji jest Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Mamy różne narzędzia pomocy, jednak modlitwa i post są nie do przecenienia – podkreśla ks. bp Wojciech Polak.

– Chcemy w ten sposób nie tylko sami przygotowywać się poprzez post, jałmużnę czy też inne uczynki miłosierdzia do czekających nas Świąt Paschalnych, ale w tym geście solidarności pokazać również naszą braterską, głęboką miłość wobec tych, którzy cierpią – powiedział ks. bp Wojciech Polak. 

Prześladowania wierzących w Chrystusa w około 70 krajach zmuszają nas do nieustannej modlitwy, zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu.

Do modlitwy w intencji pokoju zachęca także Ojciec św. Franciszek. Papież zaapelował również do kapłanów by byli „szpitalem polowym i biegli z natychmiastową pomocą do poranionych moralnie społeczeństw”.

W najbliższą niedzielę w kościołach archidiecezji przemyskiej będzie czytany list na czas Wielkiego Postu. Słowa ks. abp. Józefa Michalika stanowią apel o modlitwę za rodzinę i Polskę, a także zaproszenie do szczerego sakramentu pokuty, który pomoże dobrze przeżyć oczekiwanie na Zmartwychwstanie Jezusa.

RIRM

drukuj