fot. pixabay.com

Dzień Męża i Żony

13 lipca obchodzimy Dzień Męża i Żony, który nawiązuje do daty zawarcia małżeństwa przez rodziców św. Tereski od Dzieciątka Jezus – świętych Zelii i Ludwika Martin.

Małżonkowie realizują swoje powołanie przez miłość.

„W tym pięknym dniu oderwijmy się od prozy życia, popatrzmy na siebie, na wspólnie przeżyte lata i miłość, którą pielęgnujemy, podtrzymujemy i rozwijamy” – zachęca delegat stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce Krzysztof Zuba.

https://twitter.com/RycerzeKolumba/status/1282577605225521153/photo/1

„Obdarujmy małżonki kwiatami, serdecznością i czułością. Wrażliwość kobiety na piękno, na dobro, jej czułość są najwspanialszym darem dla mężczyzny” – dodaje.

Jak zauważa, mężczyznę bardziej interesują prawa rządzące życiem i rzeczywistością.

„Dobrze wyraża to aforyzm który brzmi: Mężczyzna chce być w życiu kimś, kobieta chce być kimś dla kogoś. Otoczmy nasze żony ciepłem i miłością, angażujmy się w realizację naszego powołania z troską o innych. Niech każdego dnia unosi nas wiara w miłość, piękno i dobro” – apeluje delegat stanowy.

Rycerze Kolumba zachęcają w tym dniu małżonków do wspólnej modlitwy dziękczynnej za lata bycia razem, z prośbą o błogosławieństwo dla ich małżeństwa.

Rycerze Kolumba są międzynarodową organizacją, która działa w kilkunastu państwach świata. Liczy ponad 2 miliony członków. 26 maja 2020 roku papież Franciszek zatwierdził cud przypisywany wstawiennictwu Sługi Bożego ks. Michaela McGivney’a, założyciela Rycerzy Kolumba.

Sebastian Izdebski/radiomaryja.pl

drukuj