Coraz bliżej do beatyfikacji s. Klary Ludwiki Szczęsnej

Ojciec św. Franciszek zatwierdził dekrety w sprawie przyszłych błogosławionych. Wśród nich jest Polka – s. Klara Ludwika Szczęsna, współzałożycielka Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

Siostra Olga Ewa Podsadnia – postulatorka procesu służebnicy bożej Matki Klary Ludwiki Szczęsnej wyraża zadowolenie z tego, że proces beatyfikacji zbliża się ku końcowi.

– Proces trwał dosyć długo – 19 lat. Wcześniej był to proces o heroiczności cnót, który zakończył się 20 grudnia 2012 r. Wtedy papież Benedykt XVI podpisał dekret o heroiczności cnót. Teraz, po dwóch latach, mamy kolejny dekret o cudzie, który otwiera drogę do beatyfikacji, która myślę, że będzie już w tym roku. Cud dokonał się w 2001 r. w Krakowie. Chłopiec o imieniu Michał, który miał wtedy 11 lat, został uzdrowiony po ciężkim wypadku samochodowym. Był potrącony przez samochód i miał duży uraz głowy. Jest w tej chwili studentem i ma 25 lat – powiedziała s. Olga Ewa Podsadnia.   

Dekrety dotyczą również 47 osób z Brazylii, Hiszpanii, Laosu i Włoch.

Ponadto wśród kandydatów na błogosławionych jest 26 męczenników z czasów wojny domowej w Hiszpanii w 1936 i 11 męczenników z lat 1954-70 w Laosie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl