Bez pieniędzy i noclegów – idziemy głosić Boga

W Domu Miłosierdzia w Koszalinie rozpoczynają się dziś pięciodniowe rekolekcje poprzedzające mającą odbyć się za kilka dni VIII Ewangelizację Nadmorską.

Ewangelizacja zwana także ,, Ewangelizacją na Żebraka” odbywa się w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej od ośmiu lat. Określenie ,,na Żebraka” wiąże się z charakterem przedsięwzięcia, którego celem jest wyjście na plaże i ulice nadmorskich miejscowości bez jedzenia, zapewnionych noclegów i pieniędzy po to, aby mówić ludziom o Bogu.

Ewangelizacja ta różni się od innych tym, że ci ludzie idą nie mając nic ze sobą. Można zabrać ze sobą tylko jakąś bieliznę, ale nic poza tym. Żadnych pieniędzy. Nie można mieć załatwionych żadnych noclegów. Chcemy iść tak jak pierwsi apostołowie. Chcemy iść i głosić o wolności Słowo Boże. W związku z tym, że należymy do diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, chcemy iść tym wybrzeżem nadmorskim, deptakami i piaskiem, żeby głosić Boże Miłosierdzie i później zapraszać ludzi do kościołów na wieczorne czuwania modlitewne. To, co jest takie charakterystyczne to to, że idziemy zupełnie z Opatrzności Bożej nie załatwiając ani noclegów, ani jedzenia, ani nic nie mając ze sobą – wyjaśnia ks. Radosław Siwiński, zajmujący się organizacją przedsięwzięcia.

,,Prostota i całkowite zaufanie Bogu, pozwalają na Jego prowadzenie we wszystkich sferach życia ewangelizatora: począwszy od tych zwykłych, materialnych ludzkich potrzeb, a na głębokim, duchowym doświadczeniu skończywszy. Dla wielu z nas takie przeżycie owocuje przez cały rok, a wydarzenia z tej akcji zapadają na lata w naszych serach i pamięci” – czytamy na stronie katolickiego portalu ewangelizacyjnego diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

W tym roku w akcji weźmie udział 65 osób. Ewangelizatorzy odwiedzą Ustkę, Jarosławiec, Darłówko, Dąbki, Unieście, Mielno, Dźwirzyno, Grzybowo, Ustronie Morskie, Gąski, Sarbinowo oraz Mielno.

Inicjatorem Ewangelizacji Nadmorskiej jest ks. bp Edward Dajczak, ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Tegoroczne ewangelizowanie potrwa od 11 do 24 lipca.

RIRM

drukuj