Benedykt XVI ogłosi motu proprio?

Ojciec Święty Bendykt XVI rozważa opublikowanie w najbliższych dniach motu proprio, które uściśli pewne szczególne punkty konstytucji apostolskiej Jana Pawła II z 1996 r. „Universi Dominici gregis” o konklawe – poinformował rzecznik Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi.

Nie wiadomo czy chodzi między innymi o kwestię daty rozpoczęcia konklawe. Według nieoficjalnych informacji powinno się ono rozpocząć 10. marca.

Warto pamiętać, że papież Benedykt XVI zmianę w Konstytucji zrobił już w trakcie swojego pontyfikatu. Dlatego jeśli będzie taka decyzja, która troszeczkę uszczegółowi ten wariant, kiedy nie mamy do czynienia z wakatem stolicy na skutek śmierci papieża, ale na skutek rezygnacji to nie będzie to żadne zadziwienie – wyjaśnił ks. bp Marek Solarczyk, biskup pomocniczy warszawsko-praski.

Podsumowując posługę Benedykta XVI w Stolicy Piotrowej biskup akcentował, że bez wątpienia był to pontyfikat umiłowania wiary i kapłaństwa.

Umiłowania tego co Chrystus zostawił Kościołowi jako to posłannictwo misyjne, byśmy szli i głosili Ewangelię. Myślę, że i ta decyzja o rezygnacji papieża i te wszystkie inne są tylko takim bardzo szczególnym przypomnieniem tego, co jest zapisane z Biblii; że jeżeli przyjmiemy Ducha Św. to będziemy tymi autentycznymi świadkami. Takim świadkiem i w tym wymiarze teologii, nauczania, świadectwa życia, posługi, umiłowania liturgii i umiłowania Kościoła oraz odczytywania znaków czasu był i jest bez wątpienia papież Benedykt XVI – powiedział ks. bp Solarczyk.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl