Benedykt XVI: Jezus Chrystus drogą i nadzieją

Drogą, którą należy pójść dziś i jutro, aby wejść do życia wiecznego jest Jezus Chrystus – przypomniał Ojciec Święty Benedykt XVI w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański w Watykanie.

Ojciec Święty w swoich rozważaniach nawiązał do Ewangelii według św. Marka o dniu ostatecznym, w którym ludzkość ujrzy Syna Człowieczego przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą.

Benedykt XVI wyjaśnił, że „Synem Człowieczym” jest sam Jezus, który łączy teraźniejszość z przyszłością; starożytne słowa proroków odnalazły wreszcie swoje centrum w Osobie Mesjasza z Nazaretu. To on jest prawdziwym wydarzeniem, które pośród zamieszania, jakie panuje na świecie, pozostaje punktem stałym i mocnym – zaznaczył Benedykt XVI.

Dlatego ważne jest – jak mówił – nieinteresowanie się różnymi przepowiedniami czy datami, ale odczytywanie wszystkich wydarzeń i znaków w świetle Słowa Bożego.

–  Wszystko przemija, przypomina nam o tym Pan, ale Słowo Boże się nie zmienia. Przed nim każdy z nas jest odpowiedzialny za swoje zachowanie. Na tej podstawie będziemy sądzeni. Drodzy przyjaciele nawet w naszych czasach nie brakuje klęsk żywiołowych, wojen i przemocy. Nawet i dzisiaj musimy szukać stabilnego fundamentu dla naszego życia w nadziei, w której jest Jezus. Musimy bronić się od relatywizmu. Niech Maryja Panna pomoże nam przyjąć tego Jezusa w Jego Słowie i jako centrum naszego życia – nauczał Benedykt XVI.

Na zakończenie Ojciec Święty pozdrowił pielgrzymów w ich ojczystych językach. Do Polaków powiedział:

– Serdecznie pozdrawiam uczestniczących w modlitwie Anioł Pański Polaków.  Ewangelia dzisiejszej Mszy św. jest zapowiedzią ponownej paruzji czyli powtórnego przyjścia Chrystusa na ziemię. Wówczas oświeceni Bożym światłem uzyskamy odpowiedź na pytanie dotyczące naszej egzystencji, a każdy nasz czyn i każda myśl zostaną osądzone. Niech perspektywa tego wydarzenia będzie dla nas przedmiotem szczególnej refleksji w tym Roku Wiary. Wszystkim z serca błogosławię – mówił Benedykt XVI.

 

Wypowiedź Benedykta XVI:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl