PAP/EPA

Apel Ojca Świętego Franciszka o nawrócenie z obojętności na współczucie

Marzę o Kościele, który potrafi poświęcać się dla ubogich i cierpiących – mówił Ojciec Święty Franciszek podczas Mszy św. we włoskim mieście Matera. Papież apelował o nawrócenie „z obojętności na współczucie, z marnotrawstwa na dzielenia się z innymi, z egoizmu na miłość, z indywidualizmu na braterstwo”.

Msza święta pod przewodnictwem Ojca Świętego wieńczyła 27. Krajowy Kongres Eucharystyczny. Uczestniczyło w niej 12 tysięcy wiernych. W homilii  Ojciec Święty  podkreślił, że marzy o Kościele, który „potrafi schylić się ze współczuciem i czułością przed ranami cierpiących, stając się chlebem nadziei i radości dla wszystkich”.

Wróćmy do smaku chleba, bo podczas gdy na świecie dochodzi do niesprawiedliwości i dyskryminacji wobec ubogich, Jezus ofiarowuje nam chleb do dzielenia się i posyła nas codziennie jako apostołów braterstwa, sprawiedliwości i pokoju – mówił papież Franciszek.

Nawiązując do biblijnej przypowieści o bogaczu i Łazarzu, dodał, że „bolesne jest to, iż jest ona wciąż historią naszych czasów; niesprawiedliwości, nierówności, zasoby ziemi rozdzielane są niesprawiedliwie, nadużycia możnych wobec słabych, obojętność na wołanie ubogich, otchłań, którą kopiemy każdego dnia, rodząc marginalizację, nie mogą pozostawić nas obojętnymi”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl