Anioł Pański z Ojcem Świętym Benedyktem XVI

Drodzy bracia i siostry w Chrystusie.

Jest tradycją Kościoła aby w południowej godzinie zwrócić się z modlitwą do Błogosławionej Dziewicy Maryi, radośnie przypominać jej gotowość na przyjęcie Pańskiego zaproszenia by stała się ona Matką Boga. Było to zaproszenie, jakie napełniło ją niepokojem, zaproszenie, którego prawie nie rozumiała. Był to znak, że Bóg wybrał ją, swoją umiłowaną służebnicę, aby współpracowała z Nim w zbawczym dziele. O jakże się radujemy jej wielkoduszną odpowiedzią! Poprzez jej „Tak” nadzieja wieków stała się rzeczywistością, Ten, którego tak długo oczekiwał Izrael, przyszedł na świat, wszedł w naszą historię. O Nim przyrzekł anioł, że Jego Królestwu nie będzie końca.

Jakieś trzydzieści lat później, gdy Maryja stała płacząca u stop Krzyża,
na pewno trudno było ożywiać tę nadzieję. Siły zła wydawały się zwyciężać. Jednak gdzieś w głębi Maryja musiała pamiętać o słowach anioła. Nawet pośród smutku Wielkiej Soboty pewność nadziei wiodła Maryję naprzód do radości wielkanocnego poranka. Tak też my jej dzieci żyjemy w tej samej ufnej nadziei Słowo, które w łonie Maryi stało się ciałem, nigdy nas nie zostawi.

On, Syn Boga i Syn Maryi, umacnia komunię jaka nas jednoczy, abyśmy potrafili nieść świadectwo o Nim i o mocy Jego uzdrawiającej pojednującej miłości. Błagajmy teraz Maryję naszą Matkę aby wstawiała się za nami wszystkimi, za narodem cypryjskim i za Kościołem na Bliskim Wschodzie u Chrystusa, swojego Syna, Księcia Pokoju.

Pragnę wypowiedzieć teraz kilka słów w języku polskim, z okazji dzisiejszej beatyfikacji Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika

Po polsku 

Serdeczne pozdrowienie kieruję do Kościoła w Polsce, który dziś raduje się wyniesieniem na ołtarze księdza Jerzego Popiełuszki. Jego ofiarna posługa i męczeństwo są szczególnym znakiem zwycięstwa dobra nad złem. Niech jego przykład i wstawiennictwo budzi gorliwość kapłanów i rozpala miłość wiernych.

Tłumaczenie Radio Maryja

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl