Akt poświęcenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi

W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach odbyły się główne uroczystości 100-lecia objawień Fatimskich, a także 20. rocznicy pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Zakopanem. 

Uroczystości w Zakopanem na Krzeptówkach odbyły się w ramach trwającego zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. Mszy św. przewodniczył  będzie ks. abp Stanisław Gądecki przewodniczący KEP. Księża biskupi podczas uroczystej Eucharystii ponowili akt poświęcenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi.

To wspaniały dzień dla czcicieli Matki Bożej Fatimskiej i ważny dla całej Polski – podkreślił ks. dr Krzysztof Czapla SAC, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego.

W 100-lecie objawień nie będziemy mówić o Fatimie, wspominać tego co było sto lat temu, tylko będziemy to wypełniać – i to w tak przepiękny sposób. Będzie tu zebrany nie tylko Kościół pod przewodnictwem całego Episkopatu i wiernych, ale również będą najwyższe władze państwowe: pan prezydent, pani premier, ministrowie rządu. Można powiedzeń, że w Zakopanem na Krzeptówkach będzie obecne w pigułce całe państwo. Uczynimy akt, który będzie odpowiedzią na prośbę Matki Bożej – to coś przepięknego bowiem Polska jako jeden z pierwszych krajów, po wojnie jako pierwszy, poświęciła się Niepokalanemu Państwu. Ten akt w takim wymiarze na stulecie się dokona – akcentował ks. dr Krzysztof Czapla.

Tegoroczny Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi jest nawiązaniem do wydarzeń z 8 września 1946 r.

Wtedy to na Jasnej Górze księża biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski ks. kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi.

TV Trwam News/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl