Adoracja w intencji ks. abp. Hosera

Zaproszenie na adorację w intencji diecezji warszawsko-praskiej, ks. abp. Henryka Hosera oraz kapłanów

 

Ostrówek, 14 lipca 2013 r.

Drodzy Czciciele Miłosierdzia Bożego,

wczytując się w charyzmat św. Faustyny, odnajdujemy w nim duchową troskę o świętość kapłanów. Za nich się modliła i za nich ofiarowała cierpienia. Zapisała w „Dzienniczku”: „Dzisiejszy dzień ofiarowałam za kapłanów; w dniu tym więcej cierpiałam niż kiedykolwiek – i wewnętrznie, i zewnętrznie. Nie wiedziałam, że w jednym dniu tyle wycierpieć można. Starałam się odprawić godzinę świętą, w której duch mój kosztował goryczy ogrójcowej; walczę sama jedna, wsparta ramieniem Jego, przeciw wszelkim trudnościom, które stają jak mury nieprzebite przede mną, jednak ufam w moc Imienia Jego i nie lękam się niczego” (823).

Zapraszamy do Domu św. Faustyny na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji naszej diecezji, ks. abp Henryka Hosera i kapłanów. Adoracja odbędzie się 14.07 br. od godz. 12.30 do godz. 16.30. Także w tej intencji w Godzinie Miłosierdzia rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, którą odprawiać będziemy przez dziewięć dni o godz. 15.00.

„O Jezu mój, proszę Cię za Kościół cały, udziel mu miłości i światła Ducha swego, daj moc słowom kapłańskim, aby serca zatwardziałe kruszyły się i wróciły do Ciebie, Panie. Panie, daj nam świętych kapłanów, Ty sam ich utrzymuj w świętości. O Boski i Najwyższy Kapłanie, niech moc miłosierdzia Twego towarzyszy im wszędzie i chroni ich od zasadzek i sideł diabelskich, które ustawicznie zastawiane są na dusze kapłana. Niechaj moc miłosierdzia Twego, o Panie, kruszy i wniwecz obraca wszystko to, co by mogło przyćmić świętość kapłana – bo Ty wszystko możesz” (Dz. s. F. 1052).

Diecezja warszawsko-prawska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl