Autorstwa HistoryIsResearch - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47972100

93. rocznica objawienia się Jezusa Miłosiernego św. s. Faustynie Kowalskiej

Po trzydniowych rekolekcjach o Bożym Miłosierdziu w Płocku przyszedł czas na wielkie dziękczynienie. Mijają dziś dokładnie 93 lata od pierwszego objawienia się Jezusa Miłosiernego świętej s. Faustynie Kowalskiej.

Stało się to w Płocku, 22 lutego 1931 roku, na terenie Klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

– 22 lutego, w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, po Nieszporach, w jej pokoju ukazał się Jezus Miłosierny i powiedział: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz z podpisem „Jezu ufam Tobie” – mówiła s. Diana Kuczek ZMBM, przełożona klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.

To wydarzenie – jak podkreśliła s. Diana Kuczek ZMBM – odmieniło nie tylko życie s. Faustyny, ale także losy całego świata.

– Wtedy rozpoczęła się misja miłosierdzia, z którą Jezus wysłał ją na cały świat i ta misja sprawiła, iż Pan Bóg stał się bliższy każdemu człowiekowi – Bóg pełen miłości, pełen miłosierdzia, a Płock przez to stał się Betlejem orędzia Bożego Miłosierdzia, bo tutaj wszystko się zaczęło – zaznaczyła przełożona klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku.

I właśnie tutaj odbędzie się dziś wielkie modlitewne dziękczynienie. Uroczystej Eucharystii w płockim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia będzie przewodniczył biskup senior diecezji płockiej, ks. bp Roman Marcinkowski.

– W czasie uroczystej Mszy św. w procesji z darami wniesiemy księgę, w której będą folderki, dary dla Jezusa Miłosiernego, w które włączyły się osoby m.in. z Kanady, Stanów Zjednoczonych, z Francji, Anglii, Polski, Słowacji. To taka duchowa inicjatywa, aby odmówić 93 Koronki do Bożego Miłosierdzia w konkretnej intencji z racji 93. rocznicy objawienia Obrazu – wyjaśniła s. Diana Kuczek ZMBM.

Dla pasjonatów s. Faustyny przygotowana została m.in. jej cela z eksponatami. Siostry z płockiego Sanktuarium zatroszczyły się nie tylko o ducha, ale także o ciało. Na dziś przygotowały aż 1600 bułeczek św. s. Faustyny, które będzie można nabyć i tym samym wesprzeć rozbudowę tego wyjątkowego miejsca.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl