9 dni dla życia

Konferencja Episkopatu USA zaprasza do włączenia się w dziewięciodniową nowennę w intencji obrony życia dzieci poczętych. Wspólnie z amerykańskimi biskupami módlmy się o zaprzestanie morderczych praktyk, zwanych łagodnie aborcją.

„Dziewięć dni modlitwy, pokuty i pielgrzymki” – takie jest hasło przewodnie rozpoczynającej się dzisiaj nowenny. Biskupi gorąco proszą o włączenie się w nią wszystkich, którym leży na sercu troska o poszanowanie wartości życia ludzkiego. Ta wyjątkowa „pielgrzymka cyfrowa” zakończy się 25 stycznia br.

Z kolei 22 stycznia br. minie 42. rocznica Roe v. Wade, czyli decyzji Sądu Najwyższego, na mocy której wykonywanie aborcji stało się legalnym procederem w całych Stanach Zjednoczonych. W wyniku tego postanowienia ponad 56 milionów dzieci zginęło wskutek przeprowadzenia aborcji.

W związku z tą tragiczną decyzją sądu biskupi apelują o modlitwę w intencji cofnięcia zgody na zabijanie poczętych dzieci. Poprzez duchowe wstawiennictwo możemy uratować życie tych niewinnych istot, dlatego nie ignorujmy zaproszenia do walki z tzw. kulturą śmierci. Szczegółowe informacje na temat nowenny „9 dni dla życia” można znaleźć TUTAJ.

NaszDziennik.pl

drukuj