6 października ogólnopolski dzień modlitw za Syrię

Dramat, jaki przeżywa naród syryjski domaga się działania – podkreśla przewodniczący Episkopatu Polski abp Józef Michalik. Niedziela 6 października będzie dniem ogólnopolskiej modlitwy w intencji pokoju i zbiórki na rzecz Syrii.

„Kościół w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami wojny w Syrii poprzez modlitwę i pomoc materialną” – zaznacza abp Michalik.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwrócił się do biskupów diecezjalnych z prośbą o zbiórkę do puszek na rzecz Syrii i modlitwę o pokój w niedzielę 6 października.

Akcję charytatywną koordynować będzie Caritas Polska, która już przekazała pierwszą finansową pomoc poszkodowanym w Syrii w wysokości 50 000 USD. Warto przypomnieć, że Caritas Polska we współpracy z Caritas Jordania już drugi rok niesie pomoc uchodźcom, zwłaszcza dzieciom, realizując projekt edukacyjno-rehabilitacyjny w Jordanii, w kilku miejscowościach w pobliżu granicy syryjskiej (Mafraq, Zarqa, Irbid, Madaba, Amman i Karak).

Działania Caritas Polska można także wesprzeć przesyłając ofiary na konto Caritas z dopiskiem „Syria” lub wysyłając SMS charytatywny z hasłem POMAGAM na numer 72052.

BANER_SYRIA

KEP

drukuj