Pielgrzymka diecezji włocławskiej do Rzymu

Przekazanie relikwii włocławskich męczenników II wojny światowej oraz spotkanie Ojcem Św. Franciszkiem to główne punkty rozpoczynającej się pielgrzymki diecezji włocławskiej do Rzymu odbywanej z okazji Roku Wiary.

Blisko 900 pątników w tym około 50-ciu kapłanów pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa pasterza Kościoła włocławskiego, udaje się do Wiecznego Miasta, by przy grobach Apostołów złożyć „Wyznanie Wiary”. Jednym z głównych punktów pielgrzymowania jest „Stacja Męczenników Kościoła Włocławskiego” w bazylice św. Bartłomieja Apostoła na Wyspie Tyberyńskiej.

– To bazylika, która została ustanowiona przez papieża Jana Pawła II w sanktuarium Nowych Męczenników – męczenników XX wieku. Tam upamiętnimy męczenników II wojny światowej naszej diecezji, beatyfikowanych przez błogosławionego Jana Pawła II. Relikwiarz zostanie uroczyście złożony w formie księgi męczeństwa Kościoła włocławskiego. Drugi punkt można powiedzieć, że jest jeszcze ważniejszy – gdy chodzi o samo przeżycie pielgrzymki w Roku Wiary – to spotkanie z następcą św. Piotra – z papieżem Franciszkiem i to w środę podczas audiencji generalnej 18 września – powiedział ks. Artur Niemira – rzecznik prasowy kurii włocławskiej.

RIRM

drukuj