fot. TV Trwam News

Życzenia pasterzy Kościoła

Życzenia wielkanocne do Polaków w kraju i za granicą skierował m. in. ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwraca w nich uwagę, że „Pascha Chrystusa niesie nadzieję nie tylko w pokonywaniu doczesnych trudności, ale także w odzyskaniu tego głębokiego połączenia z wiecznością, które podnosi człowieka do pierwotnego stanu stworzenia”.

– Życzę wszystkim wiele radości z tego faktu, wiele też Bożego Błogosławieństwa i odnowienia tych więzów przyjaźni, życzliwości i związków z innymi ludźmi. W szczególności najpierw z rodziną, potem ze swoimi bliskimi, aby to wszystko co zostało zerwane, albo zostało podzielone, z powrotem mogło zostać zjednoczone w Chrystusie Zmartwychwstałym. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego! – życzył ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Chrześcijańska nadzieja, jaka wypływa z faktu zmartwychwstania Chrystusa daje nam radość i pokój, który udziela się naszemu wnętrzu i promieniuje na każde nasze spotkanie z innymi – podkreśla w wielkanocnych życzeniach metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski.

– Takich pięknych świąt, pełnych nadziei, radości, pokoju i braterstwa. Nadziei właśnie, życzę wam, moi drodzy z całego serca. Niech to będzie czas radości, przeżywanej w kręgach rodzinnych, domowym cieple, ale także w kręgach przyjaciół i różnych wspólnot, wśród których znajdziemy się przez te święte dni. Niech ta radość paschalna, wielkanocna w was trwa. Nie tylko przez te święta, które są naszą wielką radością, ale jak najdłużej. Chrześcijanin w samej swej istocie, włączony w Chrystusa Zmartwychwstałego, jest i musi być człowiekiem nadziei – zwracał się do wiernych ks. abp Marek Jędraszewski.

Specjalne życzenia przekazał nam także metropolita lwowski ks. abp Mieczysław Mokrzycki.

– Życzę wszystkim moim rodakom na Ukrainie, rodakom w Polsce i na całym świecie a także wszystkim słuchaczom Radia Maryja i widzą TV Trwam by mieli udział w tym radosnym Zmartwychwstaniu. By ich życie było zawsze napełnione pokojem Chrystusa Zmartwychwstałego – akcentował ks. abp Mieczysław Mokrzycki.

W tym roku święta Wielkiej Nocy przeżywamy w tym samym czasie co wierni obrządków wschodnich. Życzenia głębokiego i radosnego przeżywania tego czasu przekazał nam ordynariusz eparchii wrocławsko-gdańskiej ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego ks. bp Włodzimierz Juszczak.

– Chcę wszystkim, którzy dzisiaj świętują Zmartwychwstanie, przejście ze śmierci do życia, życzyć, aby te święta były bardzo głębokie, żeby to nie było tylko takie przeżywanie nastroju, tego co dzieje się dokoła nas, ale żeby to było duchowe przejście z tego życia doczesnego, poprzez śmierć, do życia wiecznego – mówił ks. bp Włodzimierz Juszczak OSBM, ordynariusz eparchii wrocławsko-gdańskiej ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj