fot. pixabay.com

Gorzów Wielkopolski: wielkanocne gotowanie na rynku przy ul. Jerzego

W piątek na rynku przy ul. Jerzego w Gorzowie Wielkopolskim kucharze i uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych wspólnie z Gorzowskiem Rynkiem Hurtowym przygotują świąteczną zupę chrzanową. Przy okazji opowiedzą o wielkanocnych tradycjach i zwyczajach kulinarnych.

Z siłą tradycji zmierzą się kucharze gorzowskiego gastronomika wraz ze swoimi uczniami. Dla klientów, którzy w piątek zaplanują zakupy, przygotują gorzowską zupę chrzanową. Do garnków trafią produkty lokalne prosto od kupców z ryneczku, m.in. świeży chrzan, cebula, czosnek, marchewka i ziemniaki.

Jak przekazał Dariusz Wieczorek z Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, będzie to kolejna wspólna akcja Zespołu Szkół Gastronomicznych, Gorzowskiego Rynku Hurtowego i miasta.

„W trosce o pielęgnowanie tradycji i zdrowe zwyczaje żywieniowe gorzowian wspólnie realizowaliśmy już gotowanie barszczu po gorzowsku oraz działania w ramach Międzynarodowego Roku Warzyw i Owoców” – dodał Wieczorek.

Organizatorzy zapraszają na degustację zupy chrzanowej w piątek o godz. 10.00.

Chrzan w tradycji wielkanocnej symbolizuje siłę fizyczną i zdrowie. Jako roślina jadalna znany jest od wielu stuleci i stosowany jako dodatek do dań, nie tylko świątecznych. Dodaje smaku wszelakim wędlinom i mięsiwom podawanym na zimno. To także niezbędny dodatek wielkanocnego barszczu, żurku lub tradycyjnej zupy chrzanowej.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl