Związkowcy z TVP złożą pozew ws. outsourcingu

Związkowcy z TVP składają pozew do sądu domagając się unieważnienia umowy w ramach outsourcingu. Działający w Telewizji Polskiej Zwią­zek Za­wo­do­wy „Wizja” złoży w naj­bliż­szych dniach pozew o unie­waż­nie­nie za­war­tej mię­dzy TVP umowy, na mocy któ­rej część pra­cow­ni­ków te­le­wi­zji prze­nie­sio­no do firmy ze­wnętrz­nej.

Od początku „Wizja” krytykowała to rozwiązanie, gdyż m.in. jest ono niezgodne z kodeksem pracy. Domagała się rozmów w tej sprawie lecz bezskutecznie. W takiej sytuacji pozostała nam jedynie droga sądowa, składamy pozew – wyjaśniają związkowcy.

Barbara Markowska-Wójcik, przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Twórczych Telewizji Polskiej S.A. „Wizja”, podkreśla, że związkowcy nie zgadzają się z faktem out­so­ur­cin­gu, Le­asing­ Te­am to nie jest miejsce dla dziennikarzy.

– Dziennikarze, którzy całe życie przepracowali w Telewizji Polskiej, którzy tworzyli markę tej firmy, a swoją pracą i twarzą nadali kształt telewizji, w tej chwili zamiast im podziękować za pracę, tak po prostu daje im się „kopniaka” i wyrzuca do firmy pracy tymczasowej. Nie mam nic przeciwko tego typu firmom, ale nie jest to miejsce dla dziennikarzy – powiedziała Barbara Markowska- Wójcik.

Przypomnijmy 1 lipca br. w ra­mach out­so­ur­cin­gu  z TVP prze­nie­sio­no do Leasing ­Te­am 411 pra­cow­ni­ków: dzien­ni­ka­rzy, mon­ta­ży­stów, gra­fi­ków i cha­rak­te­ry­za­to­rów.

Skargę na out­so­ur­cing do sądu wojewódzkiego w li­sto­pa­dzie br. składał również Zwią­zek Za­wo­do­wy Mon­ta­ży­stów Te­le­wi­zyj­nych Ob­ra­zu i Dźwię­ku.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl