Związkowcy z PKP Cargo chcą ponownych rozmów z zarządem

Załoga PKP Cargo chce rozmów z zarządem na tematy płacowe i liczy na wsparcie w negocjacjach ze strony rządu. Na razie zawieszony do dzisiaj strajk nie zostanie wznowiony. O sprawie poinformował dziennik „Rzeczpospolita”.

Związki zawodowe PKP Cargo wystosowały list do ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka. W dokumencie apelują o wsparcie ws. rozwiązania konfliktu załogi z zarządem. Pracownicy domagają się podwyżki wynagrodzeń o 250 zł na osobę.

Według szacunków spółki realizacja postulatów związkowych to koszt blisko 120 mln zł rocznie.

Postulujemy przywrócenie w spółce dialogu i porządku prawnego. Strajk to ostateczność, dlatego chcemy powrotu do rozmów – mówi Leszek Miętek, przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych.

– Ze strony zarządu nie ma próby polubownego rozwiązania kwestii spornych, wręcz przeciwnie – cały czas jest kontynuowana akcja odwetowa dot. wojny PKP S.A. przeciwko związkom zawodowym, szczególnie spółki Cargo. Dlatego jeszcze raz prosimy pana ministra o spotkanie. Chcielibyśmy uniknąć kwestii strajkowej, natomiast jeśli nie będzie sposobu na powstrzymanie zarządu Cargo przed tym działaniem, które prowadzi w tej chwili, to nie będziemy mieli innego wyjścia, jak podjęcie – mimo wszystko – tej decyzji. Czekamy na ewentualną propozycję spotkania z panem ministrem w trybie bardzo pilnym – wyjaśnia Leszek Miętek.     

Związkowcy mają w najbliższym czasie podjąć decyzje, jakie działania będą prowadzone w spółce. Zarząd PKP Cargo deklaruje, że jest gotowy do rozmów z pracownikami.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl