Związkowcy nie chcieli rozmawiać z ministrem zdrowia

Przedstawiciele Porozumienia Zawodów Medycznych nie przyszli na piątkowe spotkanie z szefem resortu zdrowia Konstantym Radziwiłłem. W sobotę w Warszawie odbędzie się protest części pracowników ochrony zdrowia. Związkowcy nie chcieli rozmawiać z ministrem w Centrum Dialogu Społecznego.

Szef resortu Konstanty Radziwiłł chce prowadzić dialog ze stroną społeczną, dlatego też zaproponował kolejne spotkanie, w najbliższy wtorek. Bezpieczeństwo pacjentów musi być na pierwszym miejscu – podkreślił minister.

­- Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu – bo już w tej chwili jest konkretne zaproszenie: na wtorek – dojdzie jednak do takiego spotkania, na którym nie tylko poprzez manifestacje na ulicach, ale w bezpośrednim kontakcie uda nam się porozmawiać o sprawach, które nas wszystkich trapią. Jest rzeczą zupełnie oczywistą, że służba zdrowia jest dla pacjentów i to oni są najważniejsi. Jakość opieki zdrowotnej, bezpieczeństwo pacjentów muszą dla nas wszystkich – dla ministra zdrowia, ale także dla wszystkich, mam nadzieję, którzy pracują w służbie zdrowia – być na pierwszym miejscu. I tak na pewno będzie – powiedział szef resortu zdrowia.

Minister zdrowia poinformował, że na środę zaplanowano dodatkowe, nadzwyczajne posiedzenie zespołu branżowego Rady Dialogu Społecznego. Rozmowy mają być poświęcone projektowi ustawy o minimalnych wynagrodzeniach w podmiotach leczniczych.

Na początku tygodnia resort zdrowia okupowały przedstawicielki Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”. Premier Beata Szydło, która spotkała się z protestującymi, poinformowała, że ustalony został harmonogram spotkań i konsultacji dot. projektów ustaw przygotowywanych przez Ministerstwo Zdrowia. Związkowcy domagają się m.in. podwyżki wynagrodzeń wszystkich pracowników zatrudnionych w placówkach ochrony zdrowia.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl