fot. pixabay.com

ZPP sprawdza system celny i podatkowy dla przesyłek od pozaunijnych sprzedawców sklepów internetowych

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wziął pod lupę system celny i podatkowy dla przesyłek od pozaunijnych sprzedawców sklepów internetowych. Autorzy raportu uznali, że należy uszczelnić branżę, aby wyeliminować nadużycia. Związkowcy uważają, że należy wprowadzić m.in. system informatyczny w ramach e-administracji do opłacania stawek celnych.

To – jak czytamy w raporcie – ułatwi kontrolę i ewentualne opodatkowanie przesyłek pocztowych z rynków pozaunijnych. Wdrożenie systemów mogłoby przynieść zysk dla Skarbu Państwa w kwocie ponad 2 mld złotych.

Marcin Nowacki ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców wskazał, że nieuczciwe praktyki zaburzają rynek.

– Niestety pomimo tego, że polscy, europejscy gracze na rynku e-commerce rosną szybko i to jest ciągle dla nich wewnętrzny rynek, to gracze z Azji (głównie z Chin) rozwijają się szybciej na polskim, europejskim rynku i konsekwentnie zdobywają coraz większy udział w rynku, pozostając poza sferą oddziaływania prawnego i podatkowego na gruncie i polskim, i europejskim. Właśnie nieuczciwa, nieufna konkurencja zaburza ten rynek, wypierając rodzimych polskich, ale też europejskich sprzedawców, ale też platformy e-commercowe – zaznaczył Marcin Nowacki.

Sektor sprzedaży internetowej w ostatnim czasie zwiększył się zarówno w Polsce, jak i na świecie. Wpływ na takie zjawisko ma m.in. epidemia koronawirusa. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców podał, że w naszym kraju rynek e-commerce wzrośnie w tym roku o 1/5.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl