fot. PAP/Darek Delmanowicz

Zmiany w usłudze Twój e-PIT

W tym roku pojawia się sporo nowości w usłudze Twój e-PIT. Można skorzystać na przykład z nowych formularzy. Dostępny jest też podgląd stanu zwrotu nadpłaty.

9 milionów – tylu Polaków w zeszłym roku rozliczyło się z fiskusem poprzez usługę Twój e-PIT.

– Usługa Twój e-PIT to jest usługa, którą proponujemy naszym klientom od ubiegłego roku. W 2019 roku po raz pierwszy mogliśmy z niej skorzystać. To jest nic innego jak wypełnione gotowe zeznanie podatkowe – mówi Agnieszka Pawlak z Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

Z Twojego e-PIT-u skorzystać można od 15 lutego. Usługa cały czas jest udoskonalana.

– Od tego roku została ona poszerzona o dodatkowe zeznania podatkowe. Jest to PIT- 28 i PIT- 36 – tłumaczy Agnieszka Targosz z Pierwszego Urzędu Skarbowego w Poznaniu.

W tym roku oprócz nowych formularzy podatnicy, którzy będą mieli nadpłatę podatku, w usłudze mogą sprawdzić informację o stanie zwrotu nadpłaty. Inną nowością jest sposób logowania się w przypadku rozliczania się małżonków. Wtedy logujemy się przy pomocy danych uwierzytelniających bądź za pomocą profilu zaufanego. Jeżeli kwota do zapłaty z deklaracji złożonej za rok poprzedni wyniesie 0 złotych, podatnik będzie poproszony o podanie imienia ojca współmałżonka. Usługa Twój e- PIT uwzględnia także ulgi na dzieci.

– Usługa Twój e-PIT będzie również uwzględniała dzieci urodzone w 2019 roku, jak również dzieci pełnoletnie, które nadal się uczą – wyjaśnia Małgorzata Spychała z Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Jak zapewnia Ministerstwo Finansów, rozliczając deklaracje PIT przez internet skorzystać możemy z darmowych stanowisk komputerowych, dostępnych w urzędach skarbowych. Takich stanowisk w całej Polsce jest blisko 600. Ostateczny termin składnia zeznań podatkowych mija 30 kwietnia.

TV Trwam News

drukuj