fot. PAP/Darek Delmanowicz

Można składać zeznania podatkowe

Można już składać zeznania podatkowe. Urzędnicy Krajowej Administracji Skarbowej zachęcają do skorzystania z e-Urzędu Skarbowego, w ramach którego działa usługa Twój e-PIT.

Od niedawna możemy rozliczyć się z fiskusem.

– 15 lutego ruszyła kolejna kampania zeznań. Od poniedziałku możemy rozliczyć swoje dochody uzyskane w roku ubiegłym – mówi Małgorzata Spychała z Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Tak jak w poprzednim roku, tak i w tym Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała podatnikom wstępnie wypełnione zeznanie roczne w ramach usługi Twój e-PIT.

– Usługa Twój e-PIT polega na tym, że nasze zeznanie podatkowe zostało już przygotowane przez ministerstwo. Logujemy się, sprawdzamy, czy nasze dane są prawidłowe i ewentualnie dodajemy ulgi, z których chcemy skorzystać – tłumaczy Agnieszka Targosz z Pierwszego Urzędu Skarbowego w Poznaniu.

Usługa Twój e-PIT nie dotyczy przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej. W tym roku Ministerstwo Finansów uruchomiło także e-Urząd Skarbowy.

– Jest to nowy serwis, nowa platforma udostępniona podatnikom. Zalogować do niej możemy się poprzez [profil zaufany], e-dowód bądź też bankowość elektroniczną, z której bardzo często korzystamy – wyjaśnia Małgorzata Spychała z Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Fiskus roczne deklaracje podatkowe przyjmuje od 15 lutego aż do końca kwietnia 2021 roku.

Warto pomyśleć o tym, by 1 procent swojego podatku przeznaczyć na fundacje wspierające młodzież i jej patriotyczne wychowanie. O to od lat dba [„Fundacja Nasza Przyszłość”]. [czytaj więcej]

TV Trwam News

drukuj