fot. twitter.com/MF_GOV_PL

Krajowa Administracja Skarbowa udziela dziś konsultacji nt. usługi Twój e-PIT   

Dziś można zadzwonić do Krajowej Administracji Skarbowej i spytać o usługę Twój e-PIT. Konsultanci będą pod telefonami do godz. 15.00.

Za pomocą usługi Twój e-PIT Krajowa Administracja Skarbowa generuje automatyczne zeznanie podatkowe, które można przez internet skorygować, zaakceptować bądź nie robić nic. W tej ostatniej sytuacji 30 kwietnia system automatycznie zaakceptuje przygotowaną deklarację.

Rozliczając się z fiskusem, warto pamiętać o możliwości przekazania 1 procenta podatku dochodowego na fundację pożytku publicznego.

Wśród podmiotów uprawnionych jest Fundacja Nasza Przyszłość, która od lat kształtuje patriotyczne postawy wśród dzieci i młodzieży. Szymon Cieślar, dyrektor fundacji, zaznaczył, że poprzez te środki można uczynić wiele dobra.

– Razem możemy zrobić wiele, dlatego nie rezygnujcie Państwo z możliwości podjęcia decyzji o tym, gdzie pieniądze będą przekazane, bo inaczej zadecydują o tym urzędnicy. Szkoda by było, bo grosz do grosza zawsze pozwoli zebrać jakąś sensowną kwotę na dobre cele – podkreślał Szymon Cieślar.  

Jeżeli w ubiegłym roku podatnicy skorzystali z usługi Twój e-PIT i wpisali numer KRS fundacji, to będzie on widoczny także w bieżącym zestawieniu. W tym roku na rozliczenie się z fiskusem mamy czas do 1 czerwca.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl