fot. PAP/Leszek Szymański

Zmiany w mediach publicznych

Odnowa mediów publicznych w Polsce będzie jednym z zadań Sejmu i rządu w najbliższych tygodniach.  Chodzi o ich uporządkowanie i nadanie im charakteru narodowego – powiedziała w audycji Rozmowy Niedokończone w Radiu Maryja i TV Trwam poseł Barbara Bubula.

Polityk dodała, że bez prawdziwej i rzetelnej informacji trudno sobie wyobrazić odnowę dziedzin życia takich jak ekonomia, kultura, przemysł czy edukacja. Media – jak stwierdziła – są tak samo ważne jak polska ziemia czy przemysł, jeśli funkcjonują dobrze umacniają wspólnotę i państwo.

Trzeba uznać i poszerzać ważną rolę mediów niezależnych i katolickich, to dzięki nim udało się dokonać zmiany na scenie politycznej – powiedziała poseł Barbara Bubula, wiceprzewodnicząca sejmowej komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.

Nie byłoby tego wielkiego zaskoczenia bardzo wielu ludzi stanem państwa, gdyby była prowadzona uczciwa debata w mediach publicznych. Taka debata jednak się nie odbywała. Istniała jednostronna propaganda i schlebianie ministrom Platformy Obywatelskiej. Myślę, że dlatego powstał taki mocny opór przeciwko temu nowemu urządzeniu mediów publicznych. Chcemy, aby to nie były już spółki Skarbu Państwa, ale media właściwie finansowane, nieuzależnione od komercji. Przedstawiane informacje czy publicystyka powinny być obiektywne, a nie propagandowe. Chcemy również, żeby media były wielkim centrum polskiej kultury i wzmacniania wspólnoty – powiedziała Barbara Bubula.

Ustawa o mediach publicznych mogłaby wejść w życie od stycznia 2016 r. Przekształci ona media publiczne w narodowe.

Pieczę nad nimi będzie sprawować Rada Mediów Narodowych powoływana tak jak KRRiT – poinformował pełnomocnik do spraw zmian w mediach publicznych Krzysztof Czabański.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj