Zmarł ks. prof. Jerzy Bajda

Nie żyje ks. prof. dr hab. Jerzy Bajda. Był teologiem, moralistą i publicystą. Troszczył się o losy Ojczyzny. Był przyjacielem Radia Maryja, często gościł na antenie rozgłośni. Miał 84 lata.

O godz. 4.10 rano, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł ks. prof. Jerzy Bajda. Wielokrotnie zabierał głos na antenie Radia Maryja, pisał artykuły do Naszego Dziennika. Był ekspertem w dziedzinie biblijnych podstaw powołania chrześcijańskiego, problematyki teologiczno-moralnej małżeństwa i rodziny.

Bronił  suwerenności naszego kraju m.in. w liście jaki wystosował 6 maja 2008 roku do prezydenta RP. Odnosząc się do ratyfikacji traktatu reformującego Unię Europejską przestrzegał przed postawą neutralności.  Był profesorem belwederskim, pracował najpierw na Akademii Teologii Katolickiej, później na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Ks. prof. Jerzy Bajda urodził się  11 maja 1928 w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1954 r. W 1962 obronił pracę doktorską na KUL, a w 1980 r. habilitacyjną na Akademii Teologii Katolickiej. Od 1997 r. był kierownikiem Katedry Teologii Moralnej Małżeństwa i Rodziny w Instytucie Studiów nad Rodziną UKSW. Był także członkiem Rady Naukowej Instytutu Jana Pawła II i redakcji Kwartalnika „Ethos” KUL.

 

RIRM

drukuj