fot. PAP/Jakub Kamiński

Zjednoczona Prawica rozszerza się o kolejne środowiska polityczne

Obóz Zjednoczonej Prawicy poszerzył się o nowe środowisko polityczne. Chrześcijański Ruch Samorządowy dołączył do Polski Razem Jarosława Gowina. Przewodniczący tego ugrupowania zapowiedział zmiany w partii.

– Wychodzimy z założenia, że w obecnej sytuacji wszystkie ręce na pokład. Nie ma wroga na prawicy. Zjednoczona Prawica powinna się poszerzać i rozszerzać swoje możliwości działania o nowe środowiska – podkreślił wiceprezes Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego Arkadiusz Urban.

W zeszłym tygodniu współpracę ze Zjednoczoną Prawicą podjęło Stowarzyszenie Republikanie. Przewodniczący Polski Razem, wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział już zmiany w swojej partii. Dotyczą one jej nazwy, statutu oraz programu.

– Istotnym komponentem tego programu będzie odwołanie do katolickiej nauki społecznej oraz nauczania św. Jana Pawła II – zaznaczył wicepremier Jarosław Gowin.

Nowa formacja w Zjednoczonej Prawicy liczy teraz na to, że będzie w stanie przeprowadzić potrzebne zmiany w samorządach.

– Samorząd również wymaga pewnych zmian. Chcemy zrobić zmiany ewolucyjne, ale do tego potrzeba jest posiadania wpływu na bieżącą politykę – mówił wiceprzewodniczący rady naczelnej Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego Jacek Szczot.

Jak zapowiedział wicepremier Gowin, w przyszłym tygodniu przedstawi kolejne ugrupowanie, które dołączy do Polski Razem. Nowa nazwa partii oraz główne założenia programowe zostaną przedstawione czwartego listopada podczas kongresu ugrupowania.

TV Trwam News/RIRM

drukuj