fot. PAP/Rafał Guz

Z. Ziobro: Mamy bardzo ambitny plan dla Polski

Mamy bardzo ambitny plan dla Polski; jestem przekonany, że działając wspólnie i razem będziemy gotowi go zrealizować – powiedział w sobotę lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro podczas wspólnego wystąpienia z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim i liderem Polski Razem Jarosławem Gowinem.

Zbigniew Ziobro dodał, że efektem wspólnych działań Zjednoczonej Prawicy są liczne przykłady konsekwentnych działań i zmian.

„Choćby gigantyczne wpływy VAT do budżetu, istotne ograniczenie patologii karuzel VAT-owskich. To jest przecież realny fakt, namacalny rezultat tej zmiany i nowej jakości w polskim życiu politycznym wynikającej z działania obozu Zjednoczonej Prawicy” – powiedział.

Jak zaznaczył innym przykładem niezwykle istotnej zmiany jest kwestia ścigania przestępstw niewywiązywania się z obowiązków alimentacyjnych. W marcu Sejm przyjął nowelizację Kodeksu karnego, która ma pomóc w efektywniejszym egzekwowaniu alimentów. Przepisy noweli weszły w życie wiosną.

„To spowodowało drastyczny spadek tych, którzy nie płacą alimentów w Polsce. To też zauważalna, namacalna i bardzo widoczna gołym okiem zmiana. I takich zmian jest bardzo wiele” – oświadczył Zbigniew Ziobro.

PAP/RIRM

drukuj