Zidentyfikowano wszystkie 84 ofiary śmiertelne ataku w Nicei

Wszystkie 84 ofiary śmiertelne ataku terrorystycznego w Nicei z 14 lipca zostały zidentyfikowane – poinformowały w środę władze francuskie. Bilans zabitych nie zmienił się od zamachu, ale kilkanaście osób pozostaje w stanie krytycznym.

Rzeczniczka prokuratury Agnes Thibault-Lecuivre sprecyzowała, że niektóre z 84 ofiar ataku zmarły po przewiezieniu do szpitala wskutek odniesionych ran.

Francuskie władze nie udostępniły listy nazwisk osób, które zostały staranowane przez prowadzoną przez Tunezyjczyka Mohameda Lahouaiej Bouhlela ciężarówkę na nadmorskiej promenadzie w Nicei podczas obchodów święta narodowego Francji, Dnia Bastylii.

W przemówieniu skierowanym w środę do rezerwistów francuskiej armii prezydent Francois Hollande powiedział, że 15 osób rannych w ataku w Nicei i przebywających w szpitalu wciąż walczy o życie. Hollande wyraził przy tym zadowolenie z pracy francuskich służb ratunkowych oraz służb bezpieczeństwa po zamachu.

Według francuskich władz obecnie w związku z atakiem w areszcie przebywa pięć osób podejrzanych. Szósta zatrzymana osoba została zwolniona.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl