Zespół „Stop ideologii gender” zbiera informacje

Zespół parlamentarny „Stop ideologii gender” zbierze informacje dot. skali rozprzestrzeniania się tej ideologii, a także jej finansowania.

Politycy z parlamentarnego zespołu chcą usystematyzować i unaocznić wiedzę na temat zjawisk, osób, stowarzyszeń, fundacji, które realizują programy np. „Równościowe przedszkole”. Jak informują, dociera do nich szereg sygnałów od zaniepokojonych rodziców.

Członkowie zespołu skierują interpelacje do ministrów: edukacji, szkolnictwa wyższego i nauki, szefa resortu finansów, rozwoju regionalnego i zdrowia.

– Zaproponuję zespołowi na posiedzeniu w czwartek przyjęcie i podpisanie całego szeregu interpelacji odnośnie informacji, żeby minister zdrowia poprzez krajowego konsultanta ds. zdrowia psychicznego wypowiedział się nt. ewentualnej szkodliwości programu tzw. wczesnego wychowania seksualnego w przedszkolach i w pierwszych latach szkoły podstawowej, czyli co do zaleceń WHO, które tak ochoczo chcą genderyści wtłaczać do naszych polskich placówek oświatowych. I to tylko niektóre z tych interpelacji – mówi poseł Beata Kempa, przewodnicząca parlamentarnego zespołu „Stop ideologii gender”.

Odpowiedzi resortów na interpelację posłów mają zostać zamieszczone na specjalnie stworzonej stronie internetowej.

4 marca zespół „Stop ideologii gender” zorganizuje w Sejmie konferencję dot. szkodliwości zjawiska. Wezmą w niej udział eksperci z kraju i zagranicy. Obecna będzie m.in. dr Gabriele Kuby, niemiecka dziennikarka, zajmująca się tematyką gender.

RIRM

drukuj